Hledání

Tisková zpráva KDU-ČSL PDF Tisk Email
Dokumenty
...................   
26 Leden 2015

Novelou zákona Adopce dětí registrovaným partnerům má být umožněno, aby registrovaný partner mohl osvojit dítě svého partnera. To by pak mělo postavení společného dítěte obou partnerů. KDU-ČSL má ovšem za to, že tuto problematiku upravuje už dosavadní legislativa...

Celý článek...
 
A jak je to s církví? PDF Tisk Email
Recenze
Karel Komárek   
26 Leden 2015

Česká televize uvedla v neděli 25. ledna 2014 třetí a závěrečnou část detektivky režiséra Jana Hřebejka Případ pro exorcistu. Detektivka dobře dopadla, pachatelé byli dopadeni a usvědčeni, a jak to zákonitosti žánru vyžadují, byli to ti, o kterých by to divák ze začátku nepředpokládal... Nakonec žádní satanisté, a tudíž – žádný případ pro exorcistu, jen pro kriminalisty. Duchovní dimenze z příběhu mizí, církevní prostředí, kde se děj odehrával, se už ve třetím dílu neprobírá...

Celý článek...
 
Papež o umírněnosti PDF Tisk Email
Téma duchovní
papež František   
22 Leden 2015

„Chtěl jsem tedy naznačit, že teoreticky jsme všichni zajedno: existuje svoboda slova, násilná reakce není dobrá, je vždy špatná. Všichni souhlasí. Ale v praxi trochu přibrzděme,“ řekl papež.

Celý článek...
 
„Karikaturisté útočili svými zbraněmi jako teroristé těmi svými“ PDF Tisk Email
Odkazy
.............................................   
23 Leden 2015

K diskusi o Charlie Hebdo, které se Skleněný kostel od začátku účastní, doporučujeme seznámení s článkem „Je suis Charlie“? od Johanese Gerloffa.

Celý článek...
 
O hranicích svobody PDF Tisk Email
Glosy a komentáře
Zdeněk Vaverka   
21 Leden 2015

Diskusí o vraždě v pařížské redakci byly zaplněny velké kapacity paměti elektronických médií. Odlišný názor na jednání novinářů Charlie Hebdo u nás po jistém váhání vyslovil P. Tomáš Halík v článku Nejsem Charlie v Lidových novinách. Internetová televize DVTV odvysílala diskusi „Je správné být Charlie?“.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 235