Minulý týden k nám do městyse zavítali piráti s nanuky (měli vynikající, jahodové) a volební agitací. Je to první kandidující strana, která se v Senomatech letos prezentovala. Přijel pan poslanec Kopřiva a další dva kandidáti. Zájem lidí byl nulový, tak jsem měl příležitost s kandidáty podiskutovat. Bavili jsme se o všem možném.

Moje postřehy jsou tyto:

1. Piráti se pomalu smiřují s tím, že je Babiš porazí.
2. I kdyby demokratické koalice vyhrály, moc nevěří tomu, že se podaří ustavit vládu s ODS.
3. Měl jsem pocit, že by nejraději ještě čtyři roky zůstali v opozici. Ať si k tomu snědenému stolu státních financí sedne někdo jiný.
4. Byli překvapivě nepřipravení na diskusi s člověkem, který si přečte celý jejich program, koaliční smlouvu a sleduje mediální výstupy. Fakt to byla od stávajícího poslance slabota!
5. Všechna témata, která tak odrazují věřícího člověka, bagatelizovali

(problematiku genderu, stejnopohlavní sňatky, surogátní mateřství a podobně), nejsou pro ně prý vůbec důležitá a hlavně jim jde o záchranu ekonomiky a zamezení korupce. Což je lež, nalezl jsem třeba vyjádření pana Ivana Bartoše, ve kterém lituje ustanovení koaliční smlouvy se Starosty, které přiznává zvoleným koaličním poslancům právo hlasovat v bioetických a kulturních otázkách dle svého svědomí (to si asi vymohl pan poslanec Gazdík). Jsou si evidentně vědomi, jak jim dnes ona témata škodí, a snaží se o nich nemluvit.

Na závěr jsme si podali ruce a konstatovali, že na svůj názor máme právo všichni. Tak o mně snad nikde nenapíšou, že Senomaty řídí bílý, obstarožní, homoxenofobní fašista:-)!